Malá historie rulety

Ruleta jako taková byla zpočátku určena ke zcela jiným účelům, neexistovaly pražádné strategie hraní, protože zatím vlastně nebyla ani ke hraní určená. První tento kotouč navrhnul a sestrojil francouzský vědec Blais Pascal, který byl po celý svůj život posedlý sestrojením perpeta mobile. Ovšem ruleta byla vyrobena pro účel výběru náhodných čísel, nikoliv pro možnost výhry. Bylo to již v 18. Století, konkrétně v roce 1796, což je doba, ze které se dochovaly první věrohodné záznamy o hraní této hazardní hry. Stalo se tak jak jinak, v městě již tehdy plném hříchu, Paříži.

Francouzský vs americký systém

Systém rulety, který slouží k výhře hráčů, se vypracoval až postupně, v polovině 19. století se už hrála ruleta nejen ve Francii, ale v podstatě po celé Evropě.

Zajímavostí je, že v roce 1843 přidali Francouzi třicátý sedmý díl, tedy nulu, čímž se zvyšuje šance výhry pro provozovatele daného kasína. V Americe v tomto zašli ještě mnohem dále a přidali díl číslo 38, což je 00, který ještě mnohem více zvyšuje šance majitele casina. I přesto je ruleta jednou z her, která nabízí sázejícím poměrně vysokou šanci na výhru, je velmi jednoduchá, takže ji může hrát každý.

Online ruleta

Online ruleta již také není takovou novinkou, jako by se mohlo zdát. Objevila se překvapivě už začátkem tohoto století, tedy dvacátého prvního. Na světě už je tedy skoro 15 let. První rulety a kasína online se objevily tentokráte ve spojených státech, ale velmi rychle díky internetu pronikly také do Evropy a do celého světa. Dnes již převažují nad kamennými.

Online hraní navíc přináší různé návody na ruletu, kterých když se držíte, tak byste měli vyhrát. Pokud jste začátečníkem, jistě není na škodu některý takový návod vyzkoušet. Nejlepší však je vytvořit si vlastní strategii a hrát podle svého přesvědčení.